top of page

CAT & WOMAN 2022

Cat&Woman je môj dream projekt. Milujem mačky, som nimi fascinovaná a rovnako som fascinovaná očami...ich farbou, krásou, štruktúrou a vývojom. Pôvodne som chcela vytvoriť sériu obrazov, ale keďže som dostávala mnoho dotazov na kalendár, rozhodla som sa nakoniec jeden urobiť. Ako pribúdali fotografie, dostala som nápad vytvoriť knihu, takže v rámci tvorby kalendára fotím ďalšie portréty, ktoré sú však odlišné pózou a svietením. Predstavy veľkoformátových obrazov sa však nevzdávam. Tie najlepšie zábery by snáď mohli v budúcnosti zdobiť nejaký ten priestor. 

O čo v tomto projekte ide? Hľadám ženy, modelky aj nemodelky s krásnymi očami a k nim do páru mačky, ktoré majú podobnú farbu očí. Snažím sa, aby spolu ladili vlasy aj srsť a celkovo sa k sebe typovo hodili. Nie je asi prekvapením, že príprava takýchto fotení je veľmi náročná, pretože hľadanie dvojíc zaberá mnoho času. Nehovoriac o tom, že keď si nejakú mačaciu modelku vyhliadnem, nie vždy sa s ňou dá fotiť. Alebo nedopadne fotenie samotné, pretože mačka je mačka a keď sa rozhodne nespolupracovať, nič ju nedonúti. Príbehy z jednotlivých fotení nájdete na mojom blogu

Aby som však len netvorila umenie pre umenie, rozhodla som sa výťažok z tohto kalendára venovať na charitu, a to konkrétne spolku Teplické kočky, z.s. Za to, že som mohla svoj projekt realizovať, vďačím krásnym modelkám, mojim šikovným vizážistkám, majiteľom a chovateľom okatých krásavíc a krásavcov. Finálnu podobu dostal kalendár vďaka profesionálnej práci grafického štúdia Owliss (díky Honzi, že si mal so mnou po nociach trpezlivosť :) ).

Týmto projektom to však nekončí. Chcem sa venovať viac aj osvete v rámci problematiky premnoženia mačiek, týrania a množiarní.

titulka_FINAL.jpg

Kliknutím na tlačítko OBJEDNAŤ vás to presmeruje na môj kontaktný formulár. V tele správy, prosím, uveďte počet požadovaných kusov a adresu, kam vám kalendár zašlem. Využívam služby Zásilkovny, tak prosím, napíšte aj svoje tel. číslo. Cena kalendára je 350,- plus 69,- s doručením na výdajné miesto alebo 115,- s doručením na adresu.

UP DATE

Vďaka vám sa mi podarilo vyzbierať túto krásnu sumu, ktorá putovala na účet útulku Teplické kočky, z.s. :)

​Ďakujem, že mi pomáhate pomáhať!

Teo1logo.jpg
dar.png
bottom of page