top of page

Cat&Woman: fotenie #2...krása strieda nádheru.

Updated: Sep 12, 2021Zelenooká zrzka

Na Terezu som náhodou narazila na Instagrame a skoro mi padla sánka...zelenooká zrzka! A taká pekná a doktorka k tomu! Tú hrozne nutne na svoje fotenie potrebujem. No hej, ale bude k nej treba zohnať adekvátnu mačaciu modelku a to nebude také jednoduché. Dosť som váhala, či mám najskôr osloviť ju alebo nájsť mačku. To je vždy dilema, s ktorou bojujem. Rozhodla som sa Terke napísať ako prvej...predsa len som potrebovala vedieť, či by s fotením súhlasila.


Oliver

Preliezala som internet- chovné stanice, útulky, instagram, pýtala sa všade možne. Nič. Ale odmietala som to vzdať. Predsa niekde nejaká byť musí! Keď sa mi jedného dňa na FB ozvala pani, že jej známa takého kocúra má, skoro som padla zo stoličky. Tou známou bola pani Zdenka, ktorá má dobrosdrečnosť a charitu v krvi. Jej činnosť a poslanie si môže pozrieť na jej webe https://www.damian-a-oliver-pomahaji.cz/. S pani Zdenkou sme sa skontaktovali, slovo dalo slovo a už bolo treba len všetkých zorganizovať a dohodnúť termín.


Nevychádzala som z údivu

Je nutné dodať jeden drobný detail. A to, že pani Zdenka bola kvôli môjmu projektu ochotná prísť do Prahy až z Aše, čo sú skoro tri hodiny cesty autom a ešte to, že je na vozíku! Keď som sa to dozvedela, posadila som sa a len užasnuto čumela do blba. Toľko ochoty som chvíľku potrebovala vstrebať. Ateliér, kde fotím má bezbariérový prístup, čo som v tej chvíli neskutočne ocenila. Jediné, na čo ma pani Zdenka upozornila, bolo, že ak Oliver nebude dobre znášať cestu, otočia to. Aby jemu a jeho mačacej kamarátke, bez ktorej nemôže byť, čo najviac spríjemnila cestu, kúpila snáď tú najpohodlhnejšiu prepravku v tvare domčeka na svete. A ja už som sa len modlila, aby v poriadku dorazili a aby sa fotenie podarilo.


Deň D

Vôbec som nespala. Bolo mi jasné, čo všetko sa môže pokaziť. Všetko. V aťase som bola skôr, pretože ma kamarátka poprosila o asistenciu pri produktovom fotení pre jej známu- majiteľku firmy Sokino (mimochodom veľmi kvalitných ponožiek), keďže nemala skúsenosť s prácou so svetlami. Pre svoje dve deti nezohnala opateru, tak ich priniesla so sebou. Keď som malej Eli povedela, že prídu mačičky, celá žiarila.

Kým som tam pobehovala, lozila po rebríku a ladila techniku, začali postupne prichádzať vizážistka Júlia, modelka Terezka, pani, ktorá ma so Zdenkou prepojila (mrzí ma to, ale nespomeniem si na meno), dokonca sa zastavila aj pani Vierka zo Sokina....a ja som stále upierala oči na mobil.


Volá pani Zdenka. S manželom práve dorazili, už len zaparkujú. Fantázia!!! Keď vošli dnu, trochu ich asi prekvapil počet ľudí. Bolo nás tam dohromady desať. A je fakt, že som malinko tŕpla, či to nebude Olivera príliš rušiť.


Kým Júlia líčila, ja som spovedala pani Zdenku o jej charitatívnej práci, projektoch, ale hlavne ma zaujímalo, ako sa dostala k Oliverovi. Toto úžasné stvorenie nezačalo svoj život práve najšťastnejšie. Pani Zdenka ho našla pri kontajneroch ako 4-mesačné mačiatko s prekopnutým hrudníkom. Ujala sa ho, vypiplala ho a dnes je to krásny, zdravý kocúr s neuveriteľnými zelenými očami. A je to zlatíčko.


Týmová spolupráca

Oliver, ktorého sme nechali po dlhej ceste odpočívať, nám tesne pred fotením zaliezol pod sedačku. Bolo jasné, že nie je úplne vo svojej koži. Manžel pani Zdenky ho opatrne vytiahol, Terka sa s ním začala pomaly zoznamovať a ja som sa modlila. Našťastie sa jej nevzpieral, ani sa nesnažil ujsť...len gúľal tými svojimi očkami s jasnou otázkou: "Čo to odo mňa tá ženská chce?"


Potom to už bolo celkom "jednoduché". Šlo o to, aby sa Oliver pozrel do foťáku a pomáhali snáď úplne všetci. Za pomerne krátke fotenie som urobila desiatky záberov. A...vyšiel JEDEN!!! A bol nádherný, ja som bola nadšená, mohli sme skončiť. Oliver si už aj tak potreboval zaliezť a pani Zdenke sa očividne uľavilo, že jej miláčik to tak krásne zvládol. Mne sa teda uľavilo tiež. Mimochodom, Tereza je tiež pôvodne z Aše. Náhoda? :)


Keď som prišla domov, len som si sadla na posteľ a zase pozerala do blba. V plnej miere mi dochádzalo, koľko milých a ochotných ľudí prišlo. Júlia si odbehla od synčeka (btw, zoznámili sme sa na spoločnom detskom plávaní), Terka si urobila vo svojom programe čas a pani Zdenka ani nechcela preplatiť cestu! Cítila som obrovskú vďaku a pokoru.


Výsledok našej práce si môžete pozrieť na mojom IG profile @cat_woman_book.
Majte krásny deň.


MiaCat&Woman: Fotenie #3...keď sa všetko s...e


89 views0 comments
bottom of page