top of page

Cat&Woman: fotenie #3...keď sa všetko s...e

Updated: Sep 12, 2021Našla som na Instagrame (kde inde) krásnu babu. Čiernovlásku s bledomodrými kukadlami. Presne som vedela, akú mačku k nej potrebujem a podarilo sa mi ju zohnať. Resp. jeho...kocúra Luigiho, plemeno Ragdoll, člena smečky československých vlčiakov (marias_wolfdogs).

Všetko bolo dohodnuté- vizážitka Katka, majiteľka Luigiho- pani Mária, modelka Sarah, termín.


Hlavou proti múru

Deň pred fotením mi prišla od Sarah správa. Zranila sa pri tréningu a má nohu v sádre. Sakra. Fotenie som zrušiť nechcela. Zvažovala som, že by som ju tam čo najpohodlnejšie usadila a nohu jej vyložila, lenže fotenie s mačkou nie je tak úplne easy. Celá organizácia fotení je však dosť náročná a ja som sa proste odmietala vzdať. Fotenie bude!


Mala som pomerne málo času. Oslovila som typovo podobné modelky, ktoré som mala v "zálohe", ale zostala som bez odpovede. Poslednou spásou bol môj známy- majiteľ modelingovej agentúry. Vysvetlila som mu, o aký projekt ide a na oplátku som mu ponúkla fototesty pre jeho modelky. Sľúbil, že mi dá do dvoch hodín vedieť. Medzitým som o malej komplikácii informovala pani Máriu aj vizážistku pre prípad, že by to naozaj nedopadlo a museli by sme vyčkať na iný termín.


Už bol večer, hypnotizovala som mobil. Správa. Máme modelku, ktorá má záujem a čas. Nepredstavovala síce úplne to, čo som mala vytvorené v hlave, ale oči mala krásne. Beriem. Obratom som dala vedieť, že termín platí. Pani Mária potvrdila, len u Katky zostalo ticho. "Nevadí, je už neskoro," vravela som si.


Blbá predtucha

Ráno som sa zobudila s nepríjemným pocitom. Katka na správy nereagovala. "To je divné. Veď sme boli dohodnuté, že si večer ešte všetko potvrdíme", behalo mi hlavou. Obriadila som malú, uspala ju a než som vyrazila, schmatla som do ruky celý kozmetický kufrík. Pre istotu. Modelka už bola na mieste, pani Mária s Luigim mali doraziť neskôr.


Volá Katka. Správy odo mňa vraj nedostala a teraz musí k doktorovi. Mohla by doraziť o dve hodiny. "No...tak to už bude po fotení. Ešteže som vzala ten make up," mrmlala som si. Alisa bola veľmi milá a toto fotenie bola jej prvotina. Bola trochu prekvapená, že ju líčim ja, ale celkom sme sa pri tom pobavili...a ja som si v duchu opakovala: "Vďaka Bohu za photoshop". Ešte som nebola hotová, keď opäť volá Katka. Skončila a môže vyraziť. Fajn.


Sme komplet

Pani Mária s manželom a Luigim už boli tiež na mieste a hlavná hviezda sa zatiaľ zoznamovala s prostredím aj modelkou. Keď Katka dorazila, prezrela si moje veľdielo a obe sme sa zhodli, že to bude treba trochu upraviť. Ja som medzitým nachystala svetlá a mohli sme začať.


Luigiho samozrejme zaujímalo všetko možné, len nie foťák. Nepomáhal ani blesk, ani ťukanie na beauty dish...vlastne nepomáhalo vôbec nič. Neustále sa vrtel a snažil dostať preč, prípadne sa schovával u Alisy. Inokedy mi svojimi pohľadmi dával jasne najavo, čo si o tom to celom myslí.


A aby toho v ten deň nebolo málo, tak začal štrajkovať foťák. Stlačila som spúšť a nič...resp. som ju musela stlačiť silou, ale cvakol s oneskorením. Takže ak sa mi aj Luigi do objektívu pozrel, nestíhala som ho fotiť. Zaplavovalo ma zúfalstvo a už som to začínala vzdávať, keď sa stal zázrak. Luigi sa na mňa pozrel o sekundu dlhšie než normálne a to stačilo k tomu, aby to stihla dobehnúť aj spúšť! Jedna fotka a bola dokonalá. Máme to!


Po Luigiho odchode som začala upratovať, Katka si balila veci, kecali sme, keď ma zaskočila otázkou, ako to urobíme s peniazmi. V tomto bode skončím. Projekt je charitatívny a všetci, čo do neho idú, to vedia.


Cestou domov som o tom všetkom premýšľala. Mala som rozporuplné pocity. Na jednej strane som bola z výsledku nadšená, fotka sa fakt podarila. Na strane druhej to úplne nebolo to, čo som mala v hlave...do toho ten trápny záver, nehovoriac o pomerne stresovom priebehu. Premýšľala som, že by asi bolo bývalo lepšie sa na to jedno fotenie vykašľať a v kľude počkať. Veď o čo ide? Takže zase ďalšie poučenie pre mňa, že niekedy nemá cenu ísť hlavou proti múru, je z toho akurát stres. A ja som si z toho všetkého potrebovala ľahnúť.
Majte pekný deň.


Mia


Cat&Woman: Fotenie #4...muselo to prísť

@cat_woman_book.


65 views0 comments
bottom of page