top of page

Cat&Woman: Fotenie #4...muselo to prísť

Updated: Sep 18, 2021


Moja prvorodená dcéra bola ako mimino a batoľa neskutočná prísavka. Aj keď som ju uspala, len ťažko sa dalo vstať bez toho, aby si to všimla. Takže som noci trávila s ňou a aby som sa neunudila k smrti, rozhodla som sa využiť tento čas produktívne. Hľadala som modelky. Muselo to pôsobiť asi trochu vtipne, keď som s prisatým dieťatom celé noci obrážala Instagram a čumela na ženské.


(Almost) perfect match: Helena a Alexander

Vyhliadla som si úžasnú dvojicu. Ako prvého som objavila Alexandra. Nádherného sibírskeho kocúra s krásnymi zelenými očami. A k nemu som našla Helenu. Keď som uvidela jej kukadlá, skoro mi padla sánka. Títo dvaja sa k sebe perfektne hodili. Teda...skoro perfektne. Ľudské a mačacie oči sa môžu podobať odtieňom, ale nikdy nie sú rovnaké. Všimla som si, že v drvivej väčšine prípadov sú k sebe invertované, t.j. ak má človek dúhovku smerom dnu, napríklad, hnedo-zelenú, u mačky to býva naopak. Ale oni ich mali veľmi podobné.

Helena aj Alexova majiteľka súhlasili s fotením a ja som sa tešila ako malé decko. Moja predstavivosť pracovala na plné obrátky, v hlave som si presne vytvárala fotku, ktorú som chcela mať.


Vizážistku som v tú chvíľu nemala a tak som sa s Helen dohodla, že príde so svojou, s ktorej prácou je spokojná. Helen je skúsená modelka a v tomto som jej nechala voľnú ruku. A dobre som urobila. Líčila ju neskutočne šikovná Erika, ktorá pre mňa od vtedy robila make up aj na iné fotenia. Btw, táto holka navrhuje oblečenie, spodné prádlo a prekrásne svadobné podväzky :).


Od majiteľky som vedela, že Alexander je kluďas a že by fotenie mohol zvládnuť. Keď prišli do ateliéru, nechala som ho, aby sa rozhliadol a zoznámil s prostredím. Erika medzitým dokončovala make up. Potom prišlo na rad spoločné zoznamovanie sa a keď sme usúdili, že je hlavná hviezda ready, mohlo sa začať fotiť.


Lenže...

Alex je mazel a ťažký pohodár. Ale nie v aťase. Pomerne rýchlo prešiel od miernej nevrlosti k celkom agresívnym prejavom a mne bolo jasné, že toto fotenie nedopadne. Pani majiteľka sa veľmi snažila, ale to malo za následok len gradovanie Alexovej nespokojnosti, ktorá vyústila do niekoľkých krvavých škrabancov.


Bolo mi to veľmi ľúto, hoci vždy idem ho fotenia s tým, že sa nemusí podariť. Mrzelo ma to hlavne preto, lebo násjť takúto podobnú dvojicu je nesmierne ťažké. Navyše sa fotenie z rôznych dôvodov niekoľkokrát presúvalo. No nič, to je život a raz to muselo prísť. Ešte pred odchodom som pani majiteľku požiadala, či by som si Alexandra mohla odfotiť samostatne. S Helen sme ešte nafotili krásne portréty a odo mňa utekala ešte na jedno fotenie.


Neskôr sme si s pani majiteľkou ešte písali a prišli sme na to, že Alexovi zrejme vadilo, že zo mňa cítil psa. Obaja boli totiž pred nejakým časom napadnutí a odvtedy na ich pach reaguje veľmi stresovo. No...to by veľa vysvetľovalo.
Mia


Cat&Woman: Fotenie #5...ďalší pokus

@cat_woman_book
88 views0 comments
bottom of page