top of page

Cat&Woman: Fotenie #6...Radka a Elinor

Updated: Oct 9, 2021Radku som poznala z castingov, hoci nikdy sme spolu neprehodili ani slovo. Nedala sa prehliadnuť svojimi výraznými črtami a nádhernými mačacími očami. Ubehli roky, čo som ju naposledy videla a ani si úplne nepamätám, ako som na ňu opäť narazila, keď som vlastne ani nevedela jej meno. Snáď to bol FB inzerát, ktorý som uverejnila, keď som hľadala modelky a ona sa mi ozvala.


Z jej modelingových čias som si ju pamätala ako krátkovlasú blondýnu, teraz to bola brunetka s dlhými vlasmi. Avšak, znova sa plánovala odfrabiť a tak som sa pustila do hľadania bielej mačky. Farba jej očí je veľmi unikátna a tak nebolo jednoduché nájsť ten správny match. Po pomerne dlhom hľadaní sa mi však podarilo objaviť krásnu tureckú angoru, Eli.


Real or fake?

V tom čase bolo kvôli lockdownu zakázané fotiť a tak sme museli čakať. Keď sa opatrenia konečne uvolnili, natešene som Radke písala, že môžne dohodnúť termín. Víťazoslávne som jej poslala fotku Eli, na čo ma schladila vetou, že sa znova zafarbila na hnedo, keďže v procese prechodu na blond sa zatvorili všetky kaderníctva. Do pr...kna, čo teraz??? K Eli modelku ako ona len ťažko zoženiem a k Radke mačku možno, ale zas to bude trvať večnosť. Zostávalo jediné...použiť parochňu.


Zadok mi zachránila Viki, ktorá je navyše vizážistka a tak som sa s ňou rovno dohodla na spolupráci. Takže bez mučenia priznám, že tieto vlasy sú fake. Váhala som, pretože si zakladám na tom, že farby očí aj vlasov sú autentické a nič si neprispôsobujem. Výnimku som urobila preto, lebo Radka by bola blondýnka, keby nebolo zákazu služieb.


Leto nie je ideálne na fotenie angor

Majiteľka Eli, Barbora sa na fotenie veľmi tešila, ale upozornila ma, že práve zhadzuje srsť a že je trošku "vypelichaná". Poslala mi aj aktuálnu fotku a ja som si vravela, že to vôbec nie je také zlé, ako píše. No...keď vidím fotky Eli teraz v Septembri...mala pravdu, pretože teraz vyzerá ako malý biely lev. Každopádne je nádherná.Eli má cestovanie spojené s návštevou veterinára, takže sa bála vyliezť z prepravky, potom zaliezla do tašky a nakoniec všetko sledovala spod periny. Museli sme na ňu pomaly a opatrne. Trochu som sa obávala, že sa bude báť natoľko, že fotiť nebudeme.


Keď Barbora usúdila, že by sme to mohli vyskúšať, urobili sme pár cvičných záberov. Dobré znamenie bolo, že sa nesnažila ujsť...len s vyvalenými kukadlami sledovala tú bandu okolo nej, čo zo seba robili opice, len aby sa pozrela do foťáku. Pozerala sa teda všade možne, skúšali sme rôzne šuštiace hračky, farebné mávátka. Ale Eli by najradšej šla domov. Radka bola skvelá, nasadila profi výraz a ani sa nepohla, takže ju som vôbec nemusela riešiť, čo mi veľmi uľahčilo prácu. Trvalo to celkom dlho, ale nakoniec sa nám jeden záber podaril a môžete si ho pozrieť tu alebo na mojom IG @cat_woman_book. Tieto dve kočky sú spolu skrátka úžasné!

Majte krásny deň.


Mia


Cat&Woman: Fotenie #7...hľadá sa Nemo
36 views0 comments
bottom of page