top of page

Cat&Woman: fotenie #7...hľadá sa Nemo

Updated: Oct 21, 2021Ak je niečo naozaj ťažké, tak nájsť mačku s hnedými očami. Hlásilo sa mi toľko pekných hnedookých modeliek, ale nebolo s kým fotiť. Celkovo som začínala mať nedostatok mačiek. Vlasne...nemala som už žiadnu a tak som vymýšľala stratégiu, kde ich zohnať. Podarilo sa mi infiltrovať do rôznych FB skupín chovateľov mačiek a s povolením administrátorov som zdieľala svoje fotky, vysvetľovala a pýtala sa. Nápad s kalendárom sa stretol s úspechom, fotky sa veľmi páčili a mne sa podarilo dohodnúť a zorganizovať niekoľko fotení.


Ako prvého som objavila Nema, Nórskeho lesného kocúra z chovnej stanice Rainbow forest CZ Norwegian forest cat. Keď som ho uvidela na fotke, jasala som, pretože mal hnedé oči! A krásne sa k nemu hodila Natálie.


Malý šok

Keď Naty prišla do ateliéru, trochu som ztuhla...nemala hnedé oči, ale zelenohnedé! Tak to je prúser. Fotky bývajú zradné. Záleží na svetle a na tom, ako ich ktorý fotograf upraví. Nič sa nedalo robiť, Nemo bol na ceste a ja som predsa nikoho nemohla poslať domov.

Keď dorazil a spokojne sa prechádzal po aťase, všimla som si, že ani on nemá hnedé oči! Nechápala som, ako je to možné..veď na fotke, podľa ktorej som si ho vybrala boli jendoznačne hnedé. Asi tušíte, že mi to vôbec nevadilo, naopak, celé fotenie, resp. jeho myšlienka tým bola zachránená :). Už len zostávalo dúfať, že sa mu bude chcieť spolupracovať.Nie a nie.

No...príliš sa mu nechcelo. Obzeral sa všade možne, zaujímalo ho všetko len nie my. Dosť možno mu bolo aj teplo. Ja som teda bola mokrá ako myš a s tehotenským bruchom pre mňa fotenia začínali byť stále namáhavejšie. Padlo veľa záberov a už som sa začala obávať, že to nedáme. Spôsob, ako zaujať mačku je veľmi individuálny. Niektoré veľmi zaujme blesk, iné ťukanie na beauty dish (reflektor v tvare hlbokého taniera) alebo mávanie rôznymi mávatkami, šušťanie papierikmi...jeden čas som na fotenia nosila lososa. A občas nefunguje nič a výsledná fotka je čisto o náhode. Tak ako v prípade Nema. Mala som šťastie, na sekundu sa na mňa pozrel a záber sme mali hotový. Veď posúdte sami :)
Majte krásny deň.Mia


Cat&Woman: fotenie #8...ľahšie to už byť nemohlo

@cat_woman_book50 views0 comments
bottom of page