top of page

Cat&Woman: fotenie #1...hlavne sa z toho nepo...

Updated: Sep 12, 2021S Jankou sme sa poznali z modelingu, ale do reči sme sa dali až na natáčaní jednej reklamy. Pamätám sa, ako som ju po chvíli prestávala počúvať, pretože som na ňu začala doslova "zírať". Mala na sebe žlté šaty, ktoré ešte viac podrthávali farbu jej očí. "Hmm, Jani, prepáč, že ťa prerušujem....aleee...ty máš šošovky???" nedalo mi. Ona sa len usmiala a odpovedala, že nie. Skoro mi padla sánka.


Strih. O asi 10 rokov neskôr.

Slečna Izabela, majiteľka Baghiry a Provázka sa mi ozvala po tom, čo objavila inzerát, ktorý nazdieľala moja kamarátka Aneta z nadácie Staň se srdcařem. Provázek bol jasný. Keďže je to siamská mačka...teda kocúr...s modrými očami, našla som k nemu blondýnku s podobnou farbou očí. Bola ňou Nicola, ktorá je zároveň vizážistka, tak sme sa rovno dohodli na spolupráci. No a pre Baghiru, nádhernú tmavú sphynx so žltými očami som potrebovala zohnať žltookú modelku, ideálne holohlavú, ale to som tušila, že asi nie je reálne :).

Vtedy som si spomenula na Janu. Lenže, kde je? A fotí ešte? V takýchto prípadoch ďakujem za sociálne siete a ja som mala ešte to šťastie, že bola pred svadbou, inak by som ju podľa mena už asi nenašla. Skontaktovala som ju, objasnila o čo mi ide a hoci už nebývala v Prahe (vlastne neviem, či v Prahe vôbec niekedy žila, ale to je jedno), súhlasila, že príde. Veľmi rýchlo sme sa všetky dohodli na termíne a ja som sa tešila ako malé decko :) .


Lockdown č. 1

Bum. A bolo vymaľované. Naše fotenie malo byť síce ešte pred vyhlásením celkovej karantény, ale ani jedna z nás to nechcela riskovať. Nikto vtedy netušil, čo sa to sem ženie. Bola som trochu sklamaná, keďže všetko až doteraz šlo hladko, ale vravela som si, že som aspoň získala čas na lepšiu prípravu.


Druhý pokus

Situácia sa trochu upokojila a všetci sme začali nabiehať do starých koľají. Dohodol sa nový termín a čím viac sa blížil, tým viac som bola nervóznejšia. Tri noci pred fotením som ani nespala. Presne som vedela, ako má výsledná fotka vyzerať. Moju myseľ však neustále bombardovali otázky, či sa mi to podarí, či budú mačky spolupracovať, či nenastane nejaký technický problém, či to niekto neodriekne na poslednú chvíľu, atď...


Fotenie

Baterky nabité, karta vo foťáku (už sa mi stalo, že som si ju nevzala...a raz som si dokonca nevzala foťák- to sa ľahko stane nevyspatej matke), objektívy nachystané, oblečenie na fotenie tiež. Nezabudnúť noťas a nabíjačku na mobil. Ešte uspať dieťa, inak nebudem môcť odísť.


Holky už čakali pri vchode, ja som samozrejme doletela na poslednú chvíľu. Mačky mali doraziť o hodinu neskôr, aby zbytočne nečakali, kým sa bude robiť make up. Prvá na rade bola Janka, Nicol mala odo mňa presné inštrukcie ako ju nalíčiť. Zvonček. Výborne, dorazili hlavné hviezdy. Nemohla som sa dočkať, kedy ich uvidím naživo. Izabela so svojou sestrou dotiahli veľkú prepravku a z nej sa ako prvý odvážil Provázek. Celý poblitý. Za ním vyliezla Baghira, ktorá mala túto maličkosť na svedomí. Pustili sme sa do čistenia, keď zrazu niečo zaujalo moje čuchové bunky. Niečo smrdelo a riadne. Baghira bola asi trošku nervózna a tak sa aj...no, napíšem to...posrala. Entreé ako má byť. Moja Alžbetka mala v tej dobe 9 mesiacov, takže som bola zvyknutá riešiť hovienka denno-denne. Zručne som sa chopila obrúskov, zatiaľ čo dievčatá čistili chudáka Provázka.


Tak, mačky sú čisté. Chvalabohu, jedna je krátkosrstá, druhá bez srsti. Trochu smrdia, ale čo na tom. Môžeme začať. Baghira bola trošku nesvoja, neustále sa mrvila a obzerala všade možne, len nie do foťáku. Nič nezaberalo. Bola som spotená až na zadku. Zaťukala som na beauty dish...aha...zaujalo. Cvak a blesk. Sláva! Blesk zafungoval a my sme rýchlo fotili, kým nám to dovolila. Podarila sa len jedna jediná fotka, ktorá je, aspoň podľa mňa, dokonalá. S tou mám ešte plány :).


A teraz Provázek. Nicol sa medzičasom nalíčila, mohli sme začať. Ale...asi mu už bolo dlho, spolupracovať nechcel a pri každom našom pokuse to dával viac a viac najavo. Videla som na Nicol že už má trochu strach. A nedivila som sa. Nič. Končíme. Bolo mi to veľmi ľúto, ale nedalo sa nič robiť. Ak raz mačka nechce, nič ju nedonúti a to ani nie je môj cieľ. Nicol sa rozlúčila a ja som ešte urobila pár fotiek Izabelinej sestre. Na pár minút sme vyskúšali vyfotiť Provázka a Baghiru spolu. Toto je najlepší záber :D. Keď odchádzali, vzala som si ho ešte do náruče. Držal a vrnel...potvora jedna modrooká!


Balím

Keď už boli všetci preč, zistila som, že pri čistení Baghiriných hovienok som obrúsky omylom hodila do záchoda a to som nemala robiť. Upchala som ho. S potupným hlasom som volala majiteľovi, aby som zistila, čo ma to bude stáť. Tí, čo mali fotenie po mne asi neboli nadšení. Doma som zistila, že som si tam zabudla nabíjačku na iPhone, ktorú som už nenašla.


Ale, tá fotka stála za to :).
Majte pekný deň.


MiaCat&Woman: Fotenie #2...krása strieda nádheru.

@cat_woman_book

116 views0 comments
bottom of page